• Miło nam poinformować, że po wielomiesięcznych staraniach złożony przez Szkołę Podstawową im. Stefana Czarnieckiego w Reczu wniosek w ramach sektora Edukacja Szkolna, Akcja 1 w roku 2022 został zatwierdzony do realizacji przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ i Europejski Korpus Solidarności.

Szkoła Podstawowa w Reczu w okresie od kwietnia 2023 r. do kwietnia 2024 r. zrealizuje zaplanowane działania w ramach projektu Młodzież i środowisko w Europie, których celem będzie przygotowanie uczniów Szkoły Podstawowej w Reczu do świadomego planowania i podejmowania decyzji, rozwijanie kompetencji kluczowych, zwiększanie świadomości w dziedzinie ekologii, poznanie i porównanie codziennego życia nastolatków na Słowacji i w Polsce, podniesienie jakości pracy szkoły poprzez podnoszenie wiedzy i umiejętności kadry pedagogicznej w zakresie ICT, podniesienie umiejętności posługiwania się językiem obcym, wdrożenie nowoczesnych metod pracy i nauczania.

Głównym wydarzeniem będzie wycieczka szkolna na Słowację (do partnerskiej szkoły w Żylinie - Słowacja) dla grupy 16 uczniów zaangażowanych we wcześniej realizowane programy e-Twinning. Wyjazd naszych uczniów zaplanowano w okresie 11-19 czerwca 2023 r.

Ważnym aspektem będą również szkoleniowe wyjazdy nauczycieli (7 wyjazdów szkoleniowych) na mobilności zagraniczne, podczas których nasi pedagodzy będą brali udział w szkoleniach w zakresie podnoszenia kompetencji językowych i metodycznych oraz wymienią doświadczenia.

Mamy również nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym odwiedzą nas nasi młodzi przyjaciele i znajomi ze Słowacji.

Warto nadmienić, że uzyskanie dofinasowania w kwocie 40 468 euro było możliwe dzięki zdobyciu doświadczenia w realizacji projektów zagranicznych podczas działań zaplanowanych we wcześniejszym projekcie metodyczno-językowym (wyjazdy szkoleniowe na Maltę w latach 2019-2021) oraz dzięki realizacji projektów e-Twinngowych, które uzyskały Krajowe i Europejską Odznaki Jakości: Puppet Theatre, Lets cook, Be Eco Not Ego.

Wszelkie informacje dotyczące realizowanego projektu będą systematycznie publikowane w naszych mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej szkoły.

Zapraszamy do śledzenia wydarzeń z programu.

Maciej Gryczewski dyrektor szkoły