• Szkoła Pojmująca Zdrowie w Szkole Podstawowej w Reczu w latach 2017-2023

• Szkoła Promująca Zdrowie - definicje, modele i standardy programu

• Szkoła Promująca Zdrowie – Szkoła Podstawowa im. Stefana Czarnieckiego w Reczu

Definicja Szkoły Promującej Zdrowie

Szkoła promująca zdrowie to szkoła, która we współpracy z rodzicami uczniów i społecznością lokalną:

- systematycznie i planowo tworzy środowisko społeczne i fizyczne sprzyjające zdrowiu i dobremu samopoczuciu społeczności szkolnej,

- wspiera rozwój kompetencji uczniów i pracowników w zakresie dbałości o zdrowie przez całe życie.

Model Szkoły Promującej Zdrowie

Uwzględnia trzy poziomy:

- warunki dla tworzenia Szkoły Promującej Zdrowie

- główne obszary działań

- oczekiwane efekty

Standardy Szkoły Promującej Zdrowie

1. Koncepcja pracy szkoły, jej struktura i organizacja sprzyjają uczestnictwu społeczności szkolnej
          w realizacji działań w zakresie promocji zdrowia oraz skuteczności i długofalowości tych działań.

2. Klimat społeczny szkoły sprzyja zdrowiu i dobremu samopoczuciu uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz rodziców uczniów.

3. Szkoła realizuje edukację zdrowotną i program profilaktyki dla uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz dąży do poprawy skuteczności działań w tym zakresie.

4. Warunki oraz organizacja nauki i pracy sprzyjają zdrowiu i dobremu samopoczuciu uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz współpracy z rodzicami.