• MODEL ABSOLWENTA

Szkoła z całą mocą dąży do wychowania człowieka, który będzie silnie związany z własnym regionem, będzie godnie reprezentował gminę w szerszych kręgach społecznych. Jednocześnie będzie wychowany w duchu patriotyzmu i poszanowania dla symboli narodowych.

Nasz absolwent to człowiek odpowiedzialny i konsekwentny w działaniu, zaradny, komunikatywny, świadomy swoich umiejętności, ciekawy świata, kreatywny, ambitny, przedsiębiorczy, który umie zadbać o własny rozwój. To człowiek, który dba o swoje zdrowie i kształtuje postawy prozdrowotne. Jest całościowo przygotowany do życia w społeczeństwie. Szanuje poglądy innych ludzi, ale jednocześnie potrafi bronić swojego zdania.

Szkoła przygotowuje uczniów do kolejnych etapów edukacyjnych oraz wyzwala w nich chęć dalszego kształcenia się, a wraz z rodzicami wychowuje człowieka, który ma poczucie własnej wartości i rozumie procesy zachodzące na świecie, w Polsce i najbliższym otoczeniu, w którym przyjdzie mu żyć.