• Samorząd uczniowski 2019/2020

• 21.06.2021 17:30
        • -------------------------------2019/2020-----------------------------------

1. Lider Samorządu Uczniowskiego

W roku szkolnym 2019/2020 nasza szkoła bierze udział w konkursie Lider Samorządu Uczniowskiego

Od stycznia do maja czeka nas szereg zadań do wykonania:

1. Przeprowadzenie konkursu na najbardziej lubianego, wymagającego . . . nauczyciela. Głosowanie może się odbyć, np. poprzez wypełnienie anonimowych ankiet przygotowanych przez samorząd uczniowski. Ankiety można wrzucać do urny wystawionej na głównych holu szkoły. Wyniki powinny być ogłoszone uroczyście, np. na apelu, w gazetce szkolnej lub poprzez szkolny radiowęzeł.

2. Przeprowadzenie szkolnej ankiety uczniowskiej na temat: Co Ci się w naszej szkole podoba, co oceniasz negatywnie, jakie zmiany wprowadziłbyś/wprowadziłabyś? Jak oceniasz swoje relacje z kolegami ze szkoły, co jest w porządku, a co wymaga poprawy?

3. Przygotowanie szkolnej gazetki.

4. Przygotowanie akcji charytatywnej w dowolnej formie i na wybrany przez samorząd uczniowski cel, np. przygotowanie paczek świątecznych dla najuboższych, zorganizowanie zbiórki ubrań, zabawek dla miejscowego domu dziecka.

5. Jak oceniasz pracę samorządu uczniowskiego w swojej szkole oraz czym powinien się zająć?

6. Zorganizowanie ogólnoszkolnej debaty na temat „Tytoń, narkotyki, dopalacze, alkohol – jak się przed tym bronić”.

7. Zorganizowanie ogólnoszkolnej debaty na temat „Przemoc i agresja w szkole i jej okolicy – jak się przed tym bronić”.

8. Zorganizowanie w szkole cyklicznych wieczorków poetyckich, teatralnych, tematycznych, kół dyskusyjnych, zainteresowań . . .

9. Przeprowadzenie dnia talentu w szkole. W tym dniu, na zorganizowanej przez samorząd uczniowski uroczystości, uczniowie będą mogli zaprezentować swoje talenty, np. muzyczne, taneczne, gimnastyczne, plastyczne, fotograficzne . . . Nagrodą może być dzień wolny od pytania dla całej klasy, której przedstawiciele zajmą pierwsze trzy miejsca.

10. Zorganizowanie w ramach ogólnoszkolnego dnia sportu międzyklasowych rozgrywek sportowych, w kilku wybranych dyscyplinach.

Małgorzata Sawczuk

Trzymajcie za nas kciuki!!!

2. Dyskoteka andrzejkowa

Ty, Twoje koleżanki i koledzy - wszyscy jesteście członkami samorządu uczniowskiego i macie prawo angażować się w jego prace - niezależnie od tego, czy zostaliście wybrani do zarządu SU, na gospodarza klasy czy po prostu macie ciekawy pomysł na działanie w szkole lub poza nią. Każdy z Was ma prawo do realizacji swoich pomysłów.

Działając w samorządzie uczniowskim: wpływacie na to, co dzieje się w szkole, macie szansę lepiej się zintegrować, poznać nowych ludzi, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, możecie znaleźć fajny sposób na spędzanie wolnego czasu, macie szansę wykazać się swoją kreatywnością, nauczyć się współpracy w grupie, zdobywać nowe i cenne doświadczenia.

ZARZĄD SZKOLNEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO NA ROK SZKOLNY 2019/2020

Przewodnicząca- Maria Barna

Zastępca przewodniczącej - Wiktoria Kurlej

Skarbnik - Zuzanna Sumara

Członkowie Zarządu:

Wiktoria Gołębiewska

Hanna Sankowska

Małgorzata Tomicz

Julia Sankowska

Wanessa Duda

Patrycja Kłoda

Maja Konieczna

Mike Wojtaszek

Opiekun SU - Małgorzata Sawczuk

3. Dzień Talentów

Dnia 5 marca 2020 roku po raz pierwszy w naszej szkole miał miejsce Dzień Talentów. Spotkanie odbyło się na sali gimnastycznej, gdzie swoje niezwykłe umiejętności zaprezentowało kilku młodych artystów. Byli wśród nich: piosenkarze, recytator w j. chińskim, wirtuoz jazdy na hulajnodze, przyszły piłkarz oraz artysta plastyk.

Wszyscy młodzi artyści zostali nagrodzeni słodkim upominkiem.

Wszystkim młodym twórcom i pasjonatom życzymy dalszych sukcesów. Mamy nadzieję, że kolejne Szkolne Dni Talentów będą okazją do odkrycia i prezentacji nowych uzdolnień oraz pasji.

PLAN ORGANIZACJI PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO SZKOŁY PODSTAWOWEJ

IM. STEFANA CZARNIECKIEGO W RECZU NA ROK SZKOLNY 2019/2020

- gazetki okolicznościowe: rocznica ataku na Polskę; Dzień chłopka

- opracowanie planu SU

- Dzień chłopaka: cukierki dla uczniów

- prowadzenie poczty szkolnej

- gazetki okolicznościowe: Dzień Edukacji Narodowej

- Dzień Edukacji Narodowej – życzenia i upominki dla pracowników szkoły; pomoc przy organizacji obchodów

- ślubowanie SU

- Dzień Seniora: życzenia okolicznościowe

- gazetki okolicznościowe: Wszystkich Świętych; 11 listopada; Andrzejki

- włączenie się w obchody Święta Niepodległości: Sztandar Szkoły podczas apeli i mszy św.

- wróżby andrzejkowe

- dyskoteka andrzejkowa

- gazetki okolicznościowe: Mikołajki, Boże Narodzenie

- życzenia świąteczne dla  Rady Pedagogicznej – pokój nauczycielski

- gazetki okolicznościowe: Nowy rok; Dzień babci i dziadka

- WOŚP - pomoc przy organizacji

- podsumowanie pracy w pierwszym semestrze

- gazetki okolicznościowe: walentynki

- rozdawanie przekąsek lub konkursy z tym związane

- gazetki okolicznościowe: Dzień Kobiet

-75. rocznica polskości na ziemiach zachodnich- pomoc w organizacji

- dzień kobiet: cukierki dla uczennic

- organizacja Dnia Wiosny

- gazetka okolicznościowa :Wielkanoc

- życzenia Wielkanocne

- Światowy dzień czekolady: rozdawanie kostek czekolady

- gazetki okolicznościowe: Święta Majowe; Dzień Matki

- promocja ekologicznej żywności

CZERWIEC

- gazetki okolicznościowe: Dzień Ojca; Dzień Dziecka;bezpieczne wakacje

- włączenie się w organizację Turnieju Hołuba

- podsumowanie pracy samorządu

- pożegnanie absolwentów

Cały rok szkolny:

- Dzień Uśmiechu – 13 dzień każdego miesiąca czyli dzień bez odpytywania

- Gospodarz Szkoły – SU członkiem jury

- Szczęśliwy numerek – od grudnia 2019 r.