• ZEBRANIA Z WYCHOWAWCAMI

Szanowni Państwo.

Zapraszam Rodziców na spotkania z Wychowawcami, które odbędą się 25 kwietnia 2023 r. o godz. 15.30 wg poniższego harmonogramu.

1A - sala nr 30 a - spotkanie wyjątkowo w dniu 20 kwietnia 2023

1B - sala nr 61 - spotkanie wyjątkowo w dniu 20 kwietnia 2023

Przed spotkaniem z wychowawcami krótkie spotkanie dla wszystkich rodziców klas I w stołówce szkolnej z wychowawcami i dyrekcją szkoły

25 kwietnia 2023 r:

2A - sala nr 68

2B - sala nr 67

3A - sala nr 65

3B - sala nr 60

4A - sala nr 27

4B - sala nr 2 lub 14

5A - sala nr 36

5B - sala nr 29

5C - sala nr 38 studio

6A - sala nr 37

6B - sala nr 19

7A - sala nr 28

7B - sala nr 21

8A - sala nr 42

8B - sala nr 17

8C - sala nr 18

Nauczyciele i Wychowawcy pozostają do dyspozycji Rodziców do co najmniej godziny 17.00.

Podczas spotkań będą zbierane pieniądze na Radę Rodziców (dotyczy Rodziców, którzy jeszcze nie wpłacili pełnych kwot - przypominamy, że ustalona przez Radę Rodziców kwota to 40 zł/ucznia). W godz. 16.15-16.45 przedstawiciel rady rodziców będzie przyjmował wpłaty w sali nr 40.

Zapraszam

Maciej Gryczewski dyrektor szkoły

• Program Erasmus+

• Miło nam poinformować, że po wielomiesięcznych staraniach złożony przez Szkołę Podstawową im. Stefana Czarnieckiego w Reczu wniosek w ramach sektora Edukacja Szkolna, Akcja 1 w roku 2022 został zatwierdzony do realizacji przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ i Europejski Korpus Solidarności.

Szkoła Podstawowa w Reczu w okresie od kwietnia 2023 r. do kwietnia 2024 r. zrealizuje zaplanowane działania w ramach projektu Młodzież i środowisko w Europie, których celem będzie przygotowanie uczniów Szkoły Podstawowej w Reczu do świadomego planowania i podejmowania decyzji, rozwijanie kompetencji kluczowych, zwiększanie świadomości w dziedzinie ekologii, poznanie i porównanie codziennego życia nastolatków na Słowacji i w Polsce, podniesienie jakości pracy szkoły poprzez podnoszenie wiedzy i umiejętności kadry pedagogicznej w zakresie ICT, podniesienie umiejętności posługiwania się językiem obcym, wdrożenie nowoczesnych metod pracy i nauczania.

Głównym wydarzeniem będzie wycieczka szkolna na Słowację (do partnerskiej szkoły w Żylinie - Słowacja) dla grupy 16 uczniów zaangażowanych we wcześniej realizowane programy e-Twinning. Wyjazd naszych uczniów zaplanowano w okresie 11-19 czerwca 2023 r.

Ważnym aspektem będą również szkoleniowe wyjazdy nauczycieli (7 wyjazdów szkoleniowych) na mobilności zagraniczne, podczas których nasi pedagodzy będą brali udział w szkoleniach w zakresie podnoszenia kompetencji językowych i metodycznych oraz wymienią doświadczenia.

Mamy również nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym odwiedzą nas nasi młodzi przyjaciele i znajomi ze Słowacji.

Warto nadmienić, że uzyskanie dofinasowania w kwocie 40 468 euro było możliwe dzięki zdobyciu doświadczenia w realizacji projektów zagranicznych podczas działań zaplanowanych we wcześniejszym projekcie metodyczno-językowym (wyjazdy szkoleniowe na Maltę w latach 2019-2021) oraz dzięki realizacji projektów e-Twinngowych, które uzyskały Krajowe i Europejską Odznaki Jakości: Puppet Theatre, Lets cook, Be Eco Not Ego.

Wszelkie informacje dotyczące realizowanego projektu będą systematycznie publikowane w naszych mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej szkoły.Zapraszamy do śledzenia wydarzeń z programu.

Maciej Gryczewski dyrektor szkoły

• Zmiana ceny obiadów

• Od 1 kwietnia 2023 r. cena za obiad wynosi:

- dla uczniów – 6 zł (6 zł x 16 dni= 96 zł)

- dla nauczycieli – 9 zł.

Termin płatności do 15.04.2023 r.

Dane do przelewu:

Gmina Recz Szkoła Podstawowa im. St. Czarnieckiego

ul. Ratuszowa 29

73-210 Recz

Nr konta 90 8359 0005 0041 4940 2002 0001

W tytule przelewu prosimy wpisać imię i nazwisko ucznia.

Rodzic dziecka korzystającego z posiłków ma prawo zgłosić nieobecność dziecka w celu odliczenia kosztu posiłku.

Warunkiem uwzględnienia odliczeń jest zgłoszenie nieobecności dziecka, najpóźniej do godziny 7:30 w dniu, którego ma dotyczyć odpis.

Zgłoszenie nieobecności jest przyjmowane w sekretariacie szkoły (nr tel. 95 765 44 61) lub na adres e – mail sekretariat@zsrecz.pl.