• Obiady - wrzesień 2022

• U w a g a !

Cena obiadów we wrześniu 2022r.:

- dla uczniów - 75,00 zł

Termin płatności do 26.09.2022r.

Gmina Recz Szkoła Podstawowa im. St. Czarnieckiego

ul. Ratuszowa 29

73-210 Recz

Nr konta 90 8359 0005 0041 4940 2002 0001

W tytule przelewu prosimy wpisać imię i nazwisko ucznia.

• Spotkania Wychowawców klas z Rodzicami

• W dniu 20 września 2022 r. odbędą się spotkania

Wychowawców klas z Rodzicami.

Szanowni Państwo Rodzice!

Zapraszam Państwa na pierwsze w tym roku szkolnym zebrania Wychowawców z Rodzicami.

Spotkania z Rodzicami odbędą się wg następującego harmonogramu:

15.30 – spotkanie rodziców klas I-III z wychowawcami

15.30 – spotkanie rodziców klas VIII z dyrektorem szkoły (stołówka szkolna) – temat przygotowanie, przebieg i organizacja egzaminu ósmoklasisty w roku 2023

16.00 – spotkanie rodziców z wychowawcami klas IV-VIII

17.15 – spotkanie zarządu Rady Rodziców – stołówka szkolna – po 2 rodziców z każdej klasy

Komunikat: Podczas zebrań z wychowawcami będą zbierane składki na Radę Rodziców oraz Ubezpieczenie

Rada Rodziców – składka – 40 zł/rok (składka zatwierdzona przez Zarząd Rady Rodziców)

Ubezpieczenie – składka 31 zł/rok – jedna kwota na każde dziecko (warunki ubezpieczenia znajdują się na stronie internetowej szkoły)

Wychowawcy spotykają się z Rodzicami w klasopracowniach

wg następującego wykazu:

​​​​

Nauczyciele i wychowawcy pozostają do dyspozycji Rodziców do co najmniej godziny 17.15

• Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

• Uwaga!

Szanowni Rodzice, Uczniowie,

informujemy, iż Szkoła nasza organizuje cykl działań z zakresu profilaktyki chorób zakaźnych.

Szczegółowy plan zostanie zamieszczony na komunikatorach - FB, strona internetowa szkoły, Librus

Przeprowadzone zostanie:

1 Kampania lokalna - gazetka tematyczna

2 Jak przeciwdziałać chorobom zakaźnym? Lekcje przyrody, kl IV - 12-16.09.2022r.

3 Pogadanki w trakcie godzin wychowawczych - kl. IV-VI w dniu 16.09.2022r.

4 Lekcje biologii o chorobach zakaźnych - n-l biologii- 19-26.09.2022 ; pielęgniarka szkolna- X 2022r.

Materiały informacyjne znajdują się na stronie internetowej www.gov.pl/edukacja i nauka/tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

Wiesława Horoszkiewicz

• NARODOWE CZYTANIE – czytaliśmy „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza

• W sobotnie, wczesne popołudnie, 3 września 2022 r. w Parku Miejskim w Reczu odbyła się kolejna edycja „Narodowego Czytania”, w które Szkoła Podstawowa im. Stefana Czarnieckiego w Reczu od wielu lat się włącza.

W tym roku wraz z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu oraz Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Reczu czytaliśmy „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

Wydarzenie oficjalnie otworzył Burmistrz Recza Wiesław Łoński. W akcji uczestniczyli nauczyciele szkoły: Aleksandra Gryczewska, Katarzyna Hejza-Konieczna, Aneta Kowal, Adriana Pacześna-Kozina, Wioleta Sankowska, Barbara Tomicz, Maciej Gryczewski, Andrzej Horoszkiewicz oraz goście – Marzena Krakowiak i nasz absolwent Bartosz Ogłoziński.

Akcję, która w całej Polsce od 2012 r. odbywa się pod patronatem Pary Prezydenckiej, a w Reczu od roku 2016 zorganizowały: Maria Romanowska, Anna Rakowska, Paulina Pastuszek.

Ballady i romanse to zbiór ballad Adama Mickiewicza, wydany w 1822 w Wilnie jako część pierwszego tomu Poezyj. Uważany jest za początek rozwoju gatunku ballady w literaturze polskiej oraz za manifest polskiego romantyzmu.