• Pomoc dla rodzin z Ukrainy

          • Szanowni Państwo.

            Po dzisiejszym spotkaniu Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Klubu Wolontariatu postanowiliśmy zaangażować się w pomoc dla rodzin z Ukrainy (w tym tych rodzin, które przebywają lub będą przebywać na terenie Gminy Recz)

            1. W dniach 07 marca - 18 marca w każdej klasie zostanie zorganizowana puszka, do której każdy chętny może wrzucić dowolną kwotę. Zebrana kwota w całości zostanie przeznaczona na zakup najpotrzebniejszych artykułów (w porozumieniu z rodzinami).

            2. W dniu 8 marca w kawiarence Szkolny Klub Wolontariatu będzie sprzedawał okolicznościowe kartki, a zebrana kwota również zostanie przeznaczona na rzecz potrzebującym.

            3. W dniach 7 marca - 18 marca Szkolny Klub Wolontariatu będzie zbierał artykuły, które zostaną zebrane w sali nr 34. Od poniedziałku każdego dnia w godzinach: 7.30-8.00, 11.25-11.45, 12.30-12.45 wolontariusze będą dyżurować i będą zbierali przyniesione artykuły. Można przynosić  artykuły bezpieczne i długoterminowe (zgodne z wytycznymi Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie):

            a) środki higieny i czystości (płyny do kąpieli/pod prysznic/mydło, pasta do zębów, szczoteczki do zębów, podpaski, papier toaletowy/ręczniki papierowe, worki na śmieci, środki do dezynfekcji, maseczki jednorazowe)

            b) żywność (woda, konserwy, makarony, płatki zbożowe, ryż, kasza, narzędzia kuchenne -talerze, łyżki, widelce, noże, kubki).

            c) inne (baterie, powerbanki, latarki, zestawy pierwszej pomocy)Zebrane artykuły dostarczymy potrzebującym na terenie gminy.

            UWAGA:Nie zbieramy odzieży, koców, śpiworów, ręczników, bielizny, grzebieni, żywności typu instant, batonów energetycznych, zapałek, świec, lekarstw.

            Chcę dodać, że Szkoła Podstawowa w Reczu na bieżąco podejmuje działania wychowawcze i pomocy psychologiczno-pedagogiczną wobec naszych uczniów (rozmowy na godzinach z wychowawcą, zajęcia z informatyki o bezpieczeństwie w internecie, zajęcia z edukacji dla bezpieczeństwa, rozmowy o aktualnych wydarzeniach na lekcjach wiedzy o społeczeństwie i na innych lekcjach).

            Wszelkie informacje lub ewentualne zmiany będziemy podawali na bieżąco. Proszę śledzić nasz profil na FB i na naszej stronie internetowej.

            Maciej Gryczewski dyrektor szkoły

          • Otwarcie PSZOK z udziałem uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Reczu

          • 21 lutego 2022 r. Burmistrz Recza Wiesław Łoński wraz z zaproszonymi gośćmi oficjalnie dokonali otwarcia Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Reczu.W uroczystym przecięciu wstęgi udział wzięli:Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska Małgorzata Golińska,Starosta Choszczeński Wioletta Kaszak, Prezes WFOŚiGW w Szczecinie Marek Subocz,z-ca Prezesa NFOŚiGW w Warszawie Paweł Mirowski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Reczu Tadeusz Robaczek oraz Gospodarz tego wydarzeniaBurmistrz Recza Wiesław Łoński.W uroczystości, która odbyła sie także w holu hali sportowej MGOKiS  udział wzięli także:Dyrektor Szkoły Podstawowej w Reczu Maciej GryczewskiWicedyrektor Szkoły Podstawowej w Reczu Barbara TomiczPrzewodnicząca zespołu nauczycieli przedmiotów przyrodniczych w Szkole Podstawowej w Reczu Katarzyna Hejza-Konieczna oraz inni zaproszeni goście.Wydarzenie poprowadziły Zofia Papierska - Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Reczu oraz Adrianna Hryniewicz Zastępca Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w ReczuPodczas wydarzenia uczniowie szkoły zostali nagrodzeni w konkursie na pracę multimedialną pt. Selektywna Zbiórka Odpadów. Nagrody zostały ufundowane przez Szkołę Podstawową w Reczu oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.Nagrody zdobyli:I miejsce - Michał CzerniakII miejsce - Igor KarczIII miejsce - Małgorzata TomiczWyróżnienia - Wanessa Duda, Lena Konieczna, Igor PiątkowskiGratulujemy.Szczegóły na stronach internetowych Gminy Recz

            Michał Czerniak

            Igor Karcz

          • Koordynacja przyjmowania do szkół i przedszkoli dzieci z Ukrainy

          • Podstawa prawna: art. 165 ustawy z 14.12.2016 r. - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2021 r., poz. 1082), rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 23.08.2017 r. w sprawie kształcenia osób niebędących obywatelami polskimi oraz osób będących obywatelami polskimi, które pobierały naukę w szkołach funkcjonujących w systemach oświaty innych państwa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1283).

            Dzieci i młodzież z Ukrainy w wieku obowiązku szkolnego i obowiązku nauki (7-18 lat) są przyjmowani do publicznych szkół oraz obejmowani opieką i nauczaniem na warunkach dotyczących obywateli polskich.

            Przyjmowanie do szkół odbywa się w ciągu całego roku szkolnego, a ustalenie klasy w której kontynuowana jest nauka odbywa się na podstawie sumy ukończonych lat nauki szkolnej za granicą.

            W celu zapisania dziecka do szkoły należy złożyć wniosek do dyrektora szkoły - publiczna szkoła podstawowa, w rejonie której mieszka dziecko przybyłe z zagranicy przyjmuje z urzędu, inne publiczne szkoły podstawowe i szkoły ponadpodstawowe, w miarę posiadania wolnych miejsc.

            Cudzoziemcy, którzy nie posługują się językiem polskim w stopniu umożliwiającym korzystanie z nauki w szkole mogą:

            1) uczestniczyć w dodatkowych zajęciach z języka polskiego. Zajęcia mogą być prowadzone indywidualnie lub w grupach w wymiarze minimum 2 godzin tygodniowo przez czas nieokreślony;

            2) realizować naukę w formie oddziału przygotowawczego, gdzie proces nauczania dostosowany jest do potrzeb i możliwości edukacyjnych uczniów

            - nauka trwa rok z możliwością przedłużenia do dwóch lat. Zajęcia realizowane są w grupach do 15 uczniów w wymiarze minimum od 20 do 26 godzin tygodniowo (w zależności od roku nauki i typu szkoły). W ramach ww. godzin uczniowie realizują naukę języka polskiego oraz treści z poszczególnych przedmiotów w zakresie dostosowanym do ich potrzeb i możliwości;

            3) korzystać z pomocy osoby władającej językiem kraju pochodzenia zatrudnionej w charakterze pomocy nauczyciela - osoba zatrudniona w charakterze pomocy nauczyciela nie musi posiadać kwalifikacji pedagogicznych;

            4) korzystać z dodatkowych zajęć wyrównawczych w zakresie przedmiotów nauczania organizowanych przez organ prowadzący szkołę, nie dłużej jednak niż przez okres 12 miesięcy.

            Uczniowie cudzoziemscy mogą być objęci pomocą psychologiczno-pedagogiczną w związku z doświadczeniem migracyjnym.

          • ASY SZKOŁY

          • Pierwsze półrocze roku szkolnego 2021/2022 za nami. Poniżej prezentujemy listy uczniów poszczególnych klas IV-VIII, którzy na półrocze otrzymali średnie ocen minimum 4,75 i co najmniej bardzo dobre zachowanie. Nazwiska uczniów klas młodszych, którzy osiągają wysokie wyniki w nauce i zostaną wyróżnieni przez wychowawców, podamy na koniec roku szkolnego. Wtedy również podamy do wiadomości nazwiska uczniów klas trzecich, którzy zostali uhonorowani odznaką „Wzorowy Uczeń” oraz wymienimy uczniów ze 100% frekwencją.

             

            Kl. IVa – wych. Małgorzata Sawczuk

            1. Andżelika Ćwiek – 5,55 zachowanie wzorowe

            2. Wiktor Kozina – 5,45 zachowanie wzorowe

            3. Natasza Kościelniak – 5,36 zachowanie wzorowe

            4. Łucja Dziubczyńska – 5,18 zachowanie wzorowe

            5. Bartosz Zajączkowski – 5,18 zachowanie wzorowe

            6. Lena Zielińska – 5,18 zachowanie wzorowe

            7. Lena Rumbuć 5,09 zachowanie wzorowe

            8. Aleks Mazur 5,09 zachowanie bardzo dobre

            9. Hanna Wieliczko 5,0 zachowanie wzorowe

            10. Hanna Zając 4,82 zachowanie wzorowe

            Kl. IVb – wych. Izabela Zwolak-Cierpiał

            1. Julia Lechocka – 5,55 zachowanie wzorowe

            2. Maja Kwieciarz – 5,36 zachowanie wzorowe

            3. Paulina Janik – 5,18 zachowanie wzorowe

            4. Oscar Szmyt – 5,09 zachowanie bardzo dobre

            5. Borys Pilżys – 4,95 zachowanie bardzo dobre

            6. Kacper Brzóska 4,91 zachowanie bardzo dobre

            7. Nikola Domańska 4,91 zachowanie bardzo dobre

            8. Szymon Sumara 4,91 zachowanie bardzo dobre

            9. Anastazja Owsicka 4,82 zachowanie wzorowe

            10. Maja Przebieracz 4,82 zachowanie wzorowe

            Kl. IVc – wych. Grzegorz Jurkiewicz

            1. Michalina Chojnicka – 5,45 zachowanie wzorowe

            2. Emilia Olejarnik – 5,36 zachowanie wzorowe

            3. Hubert Pilżys-Janiuk – 5,27 zachowanie wzorowe

            4. Julian Szupiluk – 5,18 zachowanie wzorowe

            5. Wojciech Robaczek – 5,09 zachowanie wzorowe

            6. Wiktoria Baradziej 5,0 zachowanie bardzo dobre

            7. Szymon Kwaśny 5,0 zachowanie bardzo dobre

            8. Laura Jarzębińska – 4,91 zachowanie wzorowe

            9. Wiktoria Jurkiewicz 4,91 zachowanie bardzo dobre

            10. Amelia Pietrzak 4,82 zachowanie wzorowe

            11. Kamila Pilżys-Janiuk 4,82 zachowanie wzorowe

            Kl. Va – wych. Aneta Kowal

            1. Marcel Smus – 5,25 zachowanie wzorowe

            2. Patrycja Myczkowska – 5,17 zachowanie wzorowe

            3. Aleksandra Denisiuk – 4,92 zachowanie wzorowe

            4. Luiza Popławska – 4,83 zachowanie wzorowe

            5. Maximillian Lubczyński – 4,75 zachowanie bardzo dobre

            Kl. Vb – wych. Agata Michalska

            1. Julia Cybulska – 5,55 zachowanie wzorowe

            2. Julia Młynarczykowska – 5,45 zachowanie wzorowe

            3. Lena Juchniewicz – 5,0 zachowanie wzorowe

            4. Łucja Stachańska – 4,92 zachowanie wzorowe

            5. Barbara Szczota – 4,92 zachowanie wzorowe

            6. Radosław Józefczyk – 4,92 zachowanie bardzo dobre

            Kl. VIa – wych. Barbara Pokorska

            1. Kamil Kowalus – 4,83 zachowanie wzorowe

            Kl. VIb – wych. Katarzyna Hejza-Konieczna

            1. Wanessa Jusińska – 5,25 zachowanie bardzo dobre

            2. Julia Bosak – 4,92 zachowanie wzorowe

            Kl. VIIa – wych. Jolanta Cymerman

            1. Lena Konieczna – 5,5 zachowanie wzorowe

            2. Maja Konieczna – 5,14 zachowanie wzorowe

            3. Michał Maciejewski – 5,0 zachowanie bardzo dobre

            4. Emilia Skonieczna – 4,79 zachowanie wzorowe

            Kl. VIIb – wych. Joanna Bednarczyk

            1. Wojciech Krasowski – 5,43 zachowanie wzorowe

            2. Hanna Szczepaniak – 5,0 zachowanie wzorowe

            3. Oliwia Zielińska – 4,86 zachowanie wzorowe

            4. Joanna Zań 4,79 zachowanie wzorowe

            Kl. VIIc – wych. Piotr Pawłowski

            1. Adrianna Hryniewicz – 5,0 zachowanie wzorowe

            Kl. VIIIa – wych. Joanna Urbańska

            1. Paulina Grzyb – 5,77 zachowanie wzorowe

            2. Igor Karcz – 4,92 zachowanie wzorowe

            3. Wanessa Duda – 4,79 zachowanie wzorowe

            4. Małgorzata Tomicz – 4,79 zachowanie wzorowe

            Kl VIIIc – wych. Katarzyna Delegacz

            1. Zuzanna Wyroślak – 5,21 zachowanie wzorowe

            2. Amelia Rozbiegalska 5,07 zachowanie wzorowe

            3. Kornelia Bożacka – 4,93 zachowanie wzorowe

            4. Zofia Gryczewska – 4,93 zachowanie wzorowe

            5. Maja Dziadak – 4,79 zachowanie wzorowe

            6. Julia Emilianowicz – 4,79 zachowanie wzorowe

            7. Wiktoria Pawlak 4,79 zachowanie wzorowe

            Gratulujemy uczniom i ich rodzicom!

             

            Dyrekcja szkoły

          • No to czytamy!

          • No to czytamy!

                       W miesiącu styczniu nasza szkoła zakończyła realizację kolejnego programu rządowego. Tym razem otrzymaliśmy wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025".

             

            Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest programem uchwalonym przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki.

            Otrzymane środki finansowe w kwocie 15.000 zł (z czego wkład własny Gminy Recz stanowił 3000 zł), przeznaczyliśmy na zakup:

            • 215 lektur i nowości wydawniczych – na kwotę 5020,36 zł

            • 89 audiobooków – na kwotę 2558,18 zł

            • sprzętu komputerowego do biblioteki szkolnej – na kwotę 4229,97 zł

            • słuchawek do laptopów znajdujących się w kąciku komputerowym utworzonym w czytelni biblioteki do swobodnego słuchania nowo zakupionych audiobooków – na kwotę 1151,87 zł

            • oświetlenia stanowisk komputerowych w czytelni biblioteki szkolnej – na kwotę 539,62 zł

            oraz

            • 1500 zł na realizację działań promujących czytelnictwo (zakup nagród dla uczniów biorących udział w akcjach promujących czytelnictwo).

            Wszystkich moli książkowych zapraszamy do naszej szkolnej biblioteki po pachnące nowością książki, a miłośników audiobooków – do nowo utworzonego kącika komputerowego znajdującego się w czytelni.
             

            Dyrekcja szkoły

          • WOŚP Recz 2022

          • Kolejny raz gramy w Reczu. Tym razem dla okulistyki dziecięcej.

            WOŚP można wesprzeć wpłacając datki na konto:

             

            Indywidualny rachunek Sztabu w Reczu

            Wpłaty dokonaj na rachunek:
            71 1140 1010 5470 2022 0000 2037

             

          • WYNIKI REJONOWEGO ETAPU KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

          • Informujemy, że na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Szczecinie zostały opublikowane końcowe wyniki rejonowego etapu konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego w roku szkolnym 2021/2022

            Miło nam poinformować, że do wojewódzkiego etapu Konkursu Języka Angielskiego zakwalifikowała się OLIVIA LUBCZYŃSKA, uczennica kl. 8b.

            Gratulujemy Olivii uzyskanego wyniku i życzymy sukcesu w ostatnim etapie konkursu, który odbędzie się 23 lutego 2022 r. o godz. 15.00 w ZS Nr2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie

            Wyniki pozostałych uczestników konkursów:


             

            Wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy uzyskanych wyników!

            Dyrekcja szkoły

          • Wieczór Kolęd

          • Już od ponad 20 lat, na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia w naszym mieście odbywa się Wieczór Kolęd. Aby poczuć przedświąteczną atmosferę spotykamy się, by wspólnie pokolędować i złożyć sobie świąteczne życzenia. Tak też było w tym roku.

            Wydarzenie rozpoczęło się tradycyjnym hymnem Wieczoru „Na wilię”, który zaśpiewały: Barbara Szczota, Łucja Stachańska, Zofia Gryczewska, Hanna Gryczewska oraz Adrianna Hryniewicz.

            Wśród wykonawców, zarówno wokalistów oraz instrumentalistów, mogliśmy usłyszeć: w duecie Hannę Rybkę, Marię Fidos, w Zespole Wokalnym MGOKiS Wiktorię Szczepaniak, Łucję Matuszewską, Karolinę Jaworską, Amelię Tumin, Amelię Dłużniewską, solistkę Adriannę Szczepaniak, solistkę Joannę Biernacką, w Zespole Gitarowym Zofię Gryczewską, Małgorzatę Tomicz, Wanessę Dudę, Barbarę Szczotę, Maję Dziadak, Nadię Kozinę, Łucję Stachańską, Julię Emilianowicz, w Zespole Wokalnym MGOKiS Hannę Zając, Andżelikę Ćwiek, Maję Kwieciarz, Różę Dłużniewską, Barbarę Szczotę, solistkę na gitarze Hannę Wieliczko, solistkę Hannę Sankowską, solistkę Maję Kwieciarz, solistkę Agatę Misiek, solistkę Adriannę Hryniewicz, solistkę Wiktorię Spieler, solistkę Hannę Gryczewską, solistkę Nadię Kozinę, w duecie p. Anetę Kowal i p. Renatę Polarczyk, Zespół Śpiewaczy Reczanie oraz solistę p. Zdzisława Cymermana.

            Uroczystość została zorganizowana przez Szkołę Podstawową im. Stefana Czarnieckiego w Reczu, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Reczu oraz Klub Senior +.

            Na zakończenie uroczystości, którą będziemy mogli obejrzeć w Telewizji Echo, koordynator całości p. Aleksandra Gryczewska, podziękowała wszystkim, którzy uświetnili swoją obecnością to wydarzenie. P. Aleksandra wspomniała również o p. Rozalii Ligus, która była pomysłodawczynią Wieczoru Kolęd, o p. Agnieszce Koźbiał, która kilka lat temu zainicjowała wspólną organizację Wieczoru przez Szkołę i Dom Kultury.

            Z kronikarskiego obowiązku odnotujmy:

            1. Koordynator imprezy z ramienia Domu Kultury – p. Jacek Demczur – dyrektor MGOKiS

            2. Koordynator imprezy z ramienia Szkoły Podstawowej – p. Maciej Gryczewski – dyrektor szkoły

            3. Koordynator całości wydarzenia – p. Aleksandra Gryczewska

            4. Oprawa muzyczna – p. Grzegorz Jurkiewicz, p. Jerzy Januszewski

            5. Scenografia i dekoracje – p. Monika Olender-Zań oraz p. Justyna Sawka, p. Dorota Rakowska, p. Alicja Kokorzycka, p. Joanna Bednarczyk, p. Jakub Drapiński, p. Agata Michalska, chłopcy z klasy VIII C i inni

            6. „Ekipa od kuchni” – Grzegorz Węcławek, Oskar Dalmaczyński oraz Wanessa Duda, Małgorzata Tomicz, Zofia Gryczewska

            7. Prowadzenie – Aleksandra Tomicz, p. Maciej Gryczewski

            8. Poczęstunek - Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Reczu, MGOKiS

            9. Fotorelacja i nagranie – Piotr Przygoński – Fotografia, Małgorzata Śmiechowska, Telewizja Echo

            10. Plakaty – p. Marcelina Kozina

            11. Nagłośnienie – p. Zdzisław Kamiński, p. Mariusz Sawka, p. Grzegorz Jurkiewicz

            Należy zaznaczyć, że impreza nie odbyłaby się, gdyby nie pomoc i zaangażowanie pracowników obsługi i administracji Szkoły Podstawowej w Reczu oraz pracowników Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu.

            Fotorelacja m. in. na stronach internetowych i profilu FB Szkoły Podstawowej w Reczu, facebooku MGOKiS, FB Środowiskowego Domu Samopomocy w Reczu, profilu FB Piotr Przygoński – Fotografia, Telewizja Echo.


             

            Życzymy wszystkiego dobrego „Na wilię, na Święta, na Rok Nowy … ”

          • Zarządzenie nr 5/2021/2022 Dyrektora Szkoły Podstawowej w Reczu

          • Zarządzenie nr 5/2021/2022

            Dyrektora Szkoły Podstawowej w Reczu

            z dnia 15 grudnia 2021 r.

            w sprawie wprowadzenia trybu nauczania zdalnego

             

            Na podstawie komunikatu Ministra Zdrowia z dnia 07 grudnia 2021 r. w sprawie wprowadzenia w dniach 20.12.2021 r. - 09.01.2022 r. trybu nauczania zdalnego w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych oraz na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz na podstawie § 50 Statutu Szkoły Podstawowej w Reczu, a także w związku z zaleceniem Inspektora Ochrony Danych Osobowych (IOD) z dnia 26 października 2020 r. w sprawie realizacji nauczania zdalnego za pośrednictwem platformy Office 365 zawierającego Microsoft Teams zarządzam co następuje:

            §1

            Wprowadzam w okresie od 20.12.2021 r. do 09.01.2022 r. w Szkole Podstawowej w Reczu tryb nauczania zdalnego zgodnie z treścią załączników nr 1 i nr 2 do niniejszego Zarządzenia.

            §2

            Niniejsze Zarządzenie obowiązuje wszystkich nauczycieli i uczniów, którzy decyzją dyrektora w danym okresie realizują nauczanie w trybie zdalnym.

            §4

            Zarządzenie wchodzi w życie w dniu 20 grudnia 2021 r.

            Maciej Gryczewski – dyrektor szkoły

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

            Załącznik nr 1 do Zarządzenia nr 5/2021/2022 dyrektora szkoły

             

            ZASADY PRACY ZDALNEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ W RECZU

            1. Nauczanie zdalne - uczniowie realizują w formie zdalnej program nauczania zgodnie z obowiązującym planem lekcji. Przepisy pozwalają nauczycielom na sprawdzanie i ocenianie wiedzy i umiejętności uczniów.


             

            1. Podstawa prawna - podczas zdalnego nauczania obowiązują zapisy Statutu Szkoły Podstawowej w Reczu, Zasady Wewnątrzszkolnego Oceniania oraz Regulamin Oceniania Zachowania.


             

            1. Formy nauczania - zajęcia są realizowane za pośrednictwem platformy Microsoft Teams z jednoczesnym wsparciem w systemie e-dziennika w sytuacji, gdy warunki techniczne nie pozwalają na realizacje zajęć za pośrednictwem platformy Microsoft Teams.


             

            1. Zajęcia o charakterze praktycznym - w przypadku zajęć o charakterze praktycznym: informatyka, technika, plastyka, muzyka, zespół wokalny, wychowanie fizyczne - możliwe jest stosowanie systemu e-dziennika ze wsparciem platformy Microsoft Teams lub innych komunikatorów, w ciągu całego okresu nauczania zdalnego.


             

            1. Zajęcia rozwijające – w przypadku zajęć rozwijających w klasach IV, V oraz VIII: laboratorium, zajęcia teatralne, zajęcia artystyczne, zajęcia sportowe, gry liczbowe, zajęcia instrumentalne, zajęcia muzyczne – możliwe jest stosowanie systemu e-dziennika ze wsparciem platformy Microsoft Teams lub innych komunikatorów, w ciągu całego okresu nauczania zdalnego.


             

            1. Zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze – w przypadku zajęć dydaktyczno – wyrównawczych z języka polskiego i matematyki oraz godzin do dyspozycji dyrektora w klasach I-III stosuje się te same formy nauczania zdalnego jak w przypadku języka polskiego i matematyki oraz edukacji wczesnoszkolnej.

               

            2. Zajęcia świetlicowe – zajęcia świetlicowe jako godziny ponadwymiarowe na czas nauki zdalnej, czyli w okresie 20.12.2021 r. - 09.01.2022 r. zostają zawieszone. Pozostałe godziny zajęć świetlicowych realizowane są zgodnie z pkt. 17 niniejszego załącznika.

               

            3. Zajęcia w ramach projektu „Pomorze Zachodnie – wsparcie psychologiczno-pedagogiczne” – w przypadku zajęć realizowanych w ramach projektu „Pomorze Zachodnie – wsparcie psychologiczno-pedagogiczne” możliwe jest stosowanie formy nauczania na odległość za pośrednictwem platformy Microsoft Teams. W związku z tym, że są to zajęcia w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej umożliwia się realizację tych zajęć w formule stacjonarnej; w tej sytuacji nauczyciel zobowiązany jest do zgłoszenia realizacji zajęć w formule stacjonarnej (realizacja zajęć zgodnie z pkt. 16 niniejszego załącznika) dyrektorowi szkoły i poinformowania o tym rodziców oraz uczniów.

               

            4. Zajęcia wspomagające – zajęcia wspomagające z języka polskiego, matematyki i języków obcych zaplanowane w harmonogramie w okresie od 20.12.2021 do 22.12.2021 zostają odwołane.


             

            1. Inne formy komunikacji - w przypadku problemów w realizacji zajęć on - line zgodnie z pkt 3 (oraz zajęć określonych w pkt 4 i 5), nauczyciel może wykorzystywać inne formy komunikacji z uczniem, z tym że muszą być one zgodne z przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych (RODO), które wynikają z załącznika nr 2 do niniejszego Zarządzenia oraz wcześniejszych zaleceń inspektora ochrony danych osobowych.


             

            1. Wsparcie techniczne - każdy nauczyciel oraz uczeń w celu technicznej pomocy w zakresie prowadzenia lekcji on-line może wykorzystać instruktaż dotyczący stosowania platformy Microsoft Teams, który znajduje się na starej stronie internetowej szkoły pod adresem: https://www.zsrecz.pl/news.php?rowstart=77/ pt. „Techniczne aspekty. Narzędzia do pracy on-line. Z czego korzystać do różnych celów”, a także korzystać z pomocy nauczycieli informatyki oraz innych nauczycieli.


             

            1. Obowiązek logowania się do systemu e-dziennika - uczniowie mają obowiązek codziennie logować się w systemie e-dziennika (i/lub na platformę Microsoft Teams) w godzinach, w których wg obowiązującego planu lekcji mają zajęcia z danego przedmiotu oraz wykonywać polecenia i zadania przekazywane przez nauczycieli, zwłaszcza w sytuacji, gdy warunki techniczne nie pozwalają na realizacje zajęć za pośrednictwem platformy Microsoft Teams.


             

            1. Zajęcia indywidualne – zajęcia indywidualne w okresie nauczania zdalnego zostają odwołane. Uczeń, dla którego były organizowane zajęcia indywidualne, w okresie nauczania zdalnego realizuje zajęcia razem z klasą.


             

            1. Zasady sprawdzania obecności - frekwencja sprawdzana jest na bieżąco – obecność uczniów ewidencjonowana jest w następujący sposób:

            1. uczeń, który zalogował się do systemu e-dziennika (lub na platformie Microsoft Teams) i potwierdził swoją obecność (słownie lub pisemnie) – obecny,

            2. uczeń, który w terminie odesłał prace z danej lekcji, ale z powodów technicznych nie mógł potwierdzić obecności – obecny,

            3. uczeń, który nie zalogował się do systemu e-dziennika (lub na platformie Microsoft Teams) i/lub nie odesłał w terminie danej pracy lub zadania albo nie ma z nim innego kontaktu – nieobecny.


             

            1. Miejsce realizacji zajęć przez nauczycieli - nauczyciele realizują nauczanie zdalne z miejsca zamieszkania lub z terenu szkoły (na zasadzie deklaracji przesłanej za pośrednictwem e-dziennika na konto dyrektora do dnia 17 grudnia 2021 r.). Przydział klasopracowni dla nauczycieli, którzy zadeklarują pracę na terenie szkoły przedstawiono poniżej (przydział sal uwzględnia następujące zasady: w kolejności - przedmioty egzaminacyjne, wychowawstwo, inne sytuacje). W pierwszej kolejności z klasopracowni korzystają nauczyciele wg poniższego wykazu:

            Sala nr 1 – Małgorzata Sawczuk

            Sala nr 2 – Katarzyna Delegacz, Aleksandra Gryczewska

            Sala nr 13 – Aneta Kowal

            Sala nr 14 – Adriana Pacześna-Kozina

            Sala nr 17 – Joanna Bednarczyk

            Sala nr 18 – Piotr Pawłowski

            Sala nr 19 – Wiesława Horoszkiewicz

            Sala nr 21 – Katarzyna Hejza – Konieczna

            Sala nr 22 – Jerzy Mikuła

            Sala nr 25 - Anna Rakowska

            Sala nr 26 – Artur Stąporek

            Sala nr 27 – Joanna Urbańska

            Sala nr 28 – Mariola Koźmińska

            Sala nr 29 – Katarzyna Brzozowska

            Sala nr 30 – Dariusz Kowalewski

            Sala nr 30a – Izabela Zwolak – Cierpiał

            Sala nr 31 – Wioleta Sankowska

            Sala nr 36 – Agata Michalska

            Sala nr 37 – Dorota Rakowska

            Studio – Grzegorz Jurkiewicz

            Sala nr 40 – Elżbieta Kosiło

            Sala nr 41 – Andrzej Horoszkiewicz

            Sala nr 42 – Jolanta Cymerman

            Sala nr 46 – Jakub Drapiński

            sala nr 57 – ks. Robert Mrozowski

            Sala nr 60 – Renata Polarczyk

            Sala nr 61 – Ewa Kociuba

            Sala nr 64 – Joanna Bykowska

            Sala nr 65 – Danuta Cybulska-Czerniak

            Sala nr 66 – Marlena Mielczarek

            Sala nr 67 – Dagmara Mikuła

            Sala nr 68 – Małgorzata Piwowar

            Sala gimnastyczna – Barbara Pokorska

            Hala sportowa – Monika Olender-Zań

            Biblioteka – Maria Romanowska

            Gabinet świetlicy SP – Bogumiła Pieciukiewicz, Bernadeta Śliwińska

            Gabinet świetlicy G – Joanna Jakubowska

            W sytuacji, gdy nauczyciel korzysta z własnego sprzętu może prowadzić zajęcia z innych wolnych klasopracowni lub pokoju nauczycielskiego z zachowaniem odstępu ok. 1,5 m od innego stanowiska.

            Każdy nauczyciel może w razie potrzeby korzystać z pracowni komputerowych (z zachowaniem dystansu społecznego). Nauczyciele prowadzący zajęcia w salach komputerowych (jeśli korzysta z niej więcej niż jedna osoba) zobowiązani są do zachowania dystansu co najmniej 1,5 m od drugiego stanowiska pracy.

            Każdy nauczyciel może korzystać również z klasopracowni, które w danym momencie nie są wykorzystywane.


             

            1. Pomoc psychologiczno – pedagogiczna:

            1. nauczyciele pedagodzy pracują zgodnie z planem lekcji

            2. nauczyciel logopeda pracuje zgodnie z planem lekcji

            3. nauczyciel zajęć terapeutycznych pracuje zgodnie z planem

            4. nauczyciel zajęć korekcyjno - kompensacyjnych pracuje zgodnie z planem

            5. nauczyciele zajęć rewalidacyjnych pracują zgodnie z planem.

            Dopuszcza się możliwość realizowania pomocy psychologiczno-pedagogicznej przez pedagogów, wychowawców lub nauczycieli zajęć specjalistycznych w kontakcie bezpośrednim (na terenie szkoły) zgodnie z zasadami ujętymi w Procedurze funkcjonowania szkoły w okresie stanu epidemii, tj. po wcześniejszym umówieniu telefonicznym, w rygorze sanitarnym, w tym również w obecności rodzica (dotyczy pedagogów i wychowawców).

             

            1. Świetlica - nauczyciele zajęć świetlicowych pracują w trybie stacjonarnym zgodnie z planem, z tym że ich zakres obowiązków określa kierownik świetlicy. Zakres pracy nauczycieli zajęć świetlicowych będzie przekazywany na bieżąco w odrębnych komunikatach przez dyrekcję szkoły lub kierownika świetlicy.


             

            1. Biblioteka - nauczyciel bibliotekarz pracuje w trybie stacjonarnym zgodnie z planem. Zasady wypożyczania książek określone są w Procedurach funkcjonowania szkoły w okresie stanu epidemii (strona internetowa szkoły); zastosowanie mają również ogólne zasady sanitarne. Uczeń może wypożyczyć daną książkę w umówionym terminie po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym lub zgłoszeniu za pośrednictwem e-dziennika albo w systemie e-biblio).


             

            1. Dyżury nauczycieli – w okresie nauczania zdalnego dyżury nauczycieli na terenie obiektów szkolnych zostają zawieszone.

               

               

               

              załącznik nr 2 do Zarządzenia nr 5/2021/2022 dyrektora szkoły

            Zasady bezpiecznego prowadzenia lekcji on-line

            Zasady przygotowania lekcji on-line:

            1) zapoznaj się z ogólnymi warunkami użytkowania lub polityką prywatności programu, z którego korzystasz w szkole,

            2) korzystaj z platform do prowadzenia lekcji on - line i komunikacji elektronicznej dopuszczonych przez szkołę,

            3) jeśli lekcja miałby odbywać się przy użyciu innej platformy niż zapewniona przez szkołę, np. lekcja muzealna on-line, warsztaty on-line, seminarium on-line, uzyskaj na to zgodę dyrektora szkoły (poprzez zgłoszenie za pośrednictwem dziennika elektronicznego) i uprzedź o wykorzystaniu takiej platformy uczniów i ich rodziców, przedstawiając zasady uczestnictwa w wideokonferencji prowadzonej z jej wykorzystaniem,

            4) do zainstalowania aplikacji na komputerze użyj oficjalnej strony aplikacji, z której chcesz korzystać - w przypadku urządzeń mobilnych wybierz oficjalny sklep - Google Play lub App Store,

            5) upewnij się, że łączysz się z platformą do prowadzenia lekcji on - line w sposób prawidłowy i niepociągający za sobą dodatkowych kosztów - sprawdź, czy nie dokonujesz połączenia telefonicznego, które jest dodatkowo płatne,

            6) określ zasady prowadzonych przez Ciebie lekcji i poinformuj o nich uczniów oraz ich rodziców/opiekunów prawnych, w tym zwłaszcza:

            - kto i kiedy może zabierać głos,

            - kto i kiedy może prezentować swoje materiały podczas lekcji,

            - co zrobić na wypadek problemów technicznych,

            - czy można podczas lekcji komunikować się w prywatnych czatach lub używać innych form komunikacji,

            - jak zorganizować sobie najbliższe otocznie w czasie lekcji on-line z poszanowaniem prywatności (jak ustawić kamerę, żeby nie obejmowała zbyt dużej przestrzeni, kiedy włączyć, a kiedy wyciszyć mikrofon),

            - kto może uczestniczyć w lekcji lub przysłuchiwać się jej, żeby zapewnić poszanowanie dóbr osobistych osób w niej uczestniczących,

            - poinformuj o zakazie nagrywania lekcji lub jej fragmentów, utrwalania wizerunków osób, w niej uczestniczących, umożliwiania udziału w lekcji osób spoza klasy,

            7) jeśli masz wgląd do czatów, poinformuj o tym uczniów i ich rodziców/opiekunów prawnych,

            8) nie nagrywaj lekcji on-line, chyba że odbywa się to za zgodą i wiedzą dyrektora szkoły, wszystkich osób biorących w niej udział lub rodziców/opiekunów prawnych uczniów i każdorazowo wskaż moment, w którym rozpoczyna się i kończy nagrywanie,

            9) jeśli dopuszczalne jest nagrywanie lekcji on-line, ustal z dyrektorem szkoły, a także poinformuj uczniów i ich rodziców/opiekunów prawnych o tym, do jakich celów nagranie będzie wykorzystywane, kto będzie miał do niego dostęp, jak długo będzie przechowywane i kiedy zostanie zniszczone,

            10) ustaw kamerę w taki sposób, aby nie obejmowała zbyt dużego obszaru, wydziel stanowisko pracy w taki sposób, by w zasięgu kamery nie pozostawały osoby trzecie lub zbędne przestrzenie, zbędne przedmioty - przed rozpoczęciem lekcji on-line sprawdź, co jest widoczne w "oku kamery", uprzedź domowników o tym, że będziesz prowadzić lekcje on-line i poproś, aby nie wchodzili w obszar dostępny dla kamery,

            11) korzystaj z dedykowanej klasy - każdorazowo powinna być określona lista osób, do których wysłany zostanie link z zaproszeniem do wzięcia udziału w lekcji lub zdefiniowany na stałe dostęp do poszczególnych lekcji jako uprawnionych użytkowników (za pośrednictwem dziennika elektronicznego)

            12) jeśli wysyłasz link do lekcji, wysyłaj go tylko na konto uczniów w dzienniku elektronicznym,

            13) poinformuj uczniów, że linki do lekcji on-line lub dostęp do poszczególnych klas otrzymują indywidulanie i nie powinni ich przekazywać lub w jakikolwiek inny sposób udostępniać, zwłaszcza publicznie np. na platformach typy Facebook, Messenger, WhatsApp, czy Twitter,

            14) dla uniknięcia błędów komunikacyjnych i w celu weryfikacji uczestnictwa w lekcji on-line, zaleć uczniom, aby identyfikowali się przy pomocy imienia i pierwszej litery nazwiska (nie zgadzaj się na pseudonimy lub losowe nazwy), pamiętaj, że każdy uczeń powinien korzystać z własnego konta,

            15) korzystaj z opcji tworzenia poczekalni dla osób zaproszonych do uczestnictwa w lekcji, wówczas to nauczyciel wpuszcza konkretnych uczestników na lekcje, co utrudnia wtargnięcie na nią osób niezaproszonych (pamiętaj, że zawsze możesz korzystać z opcji wykluczenia z lekcji on-line osób innych niż uczniowie),

            16) korzystaj z najbardziej aktualnej wersji aplikacji do prowadzenia lekcji na odległość, jeśli masz problem z aktualizacją oprogramowania, skontaktuj się ze szkolnym informatykiem,

            17) regularnie sprawdzaj treści udostępnione na czacie klasy (pliki i treści multimedialne),

            18) jeśli korzystanie z platformy do wideokonferencji wymaga logowania, używaj innego hasła, niż wykorzystywane przez Ciebie w innych usługach.

            Zasady prowadzenia lekcji on-line:

            1) wchodząc do pokoju wideokonferencyjnego (klasopracowni), wyłącz mikrofon i kamerę (włączysz je jak będzie to potrzebne),

            2) ogranicz do niezbędnych dane osobowe, którymi się posługujesz,

            3) zadbaj o prywatność uczniów, jeśli w zasięgu kamery pojawiają się osoby lub przedmioty, które nie powinny się tam znajdować lub zagrażające dobrom osobistym, zareaguj - poproś o inne ustawienie kamery, usunięcie zbędnych przedmiotów, zasugeruj opuszczenie lekcji przez osobę postronną, niesubordynację zgłaszaj dyrektorowi szkoły,

            4) jeżeli to możliwe, korzystaj z opcji zamazywania tła - tak, aby uczestnicy lekcji on-line nie widzieli Twojego otoczenia i zachęcaj do korzystania z tej opcji uczniów uczestniczących w lekcji, o ile taka opcja jest dla nich dostępna,

            5) pamiętaj o wyciszaniu mikrofonu wówczas, gdy uczestnik lekcji nie uczestniczy w konwersacji - pamiętaj, że możesz użyć opcji "wycisz wszystkich użytkowników" i udzielać głosu tylko tym, którym na to pozwolisz (jeśli aplikacja, z której korzystasz umożliwia sygnalizowanie chęci zabrania głosu przez wybranie ikony podniesionej ręki, poinformuj o tym uczniów i zaleć jej stosowanie),

            6) zarządzaj opcjami udostępniania ekranu - upewnij się, że osoby postronne nie mają dostępu do Twojego ekranu, przed udostępnieniem swojego ekranu uczestnikom lekcji on-line, zamknij wszystkie okna, tak, aby nie mieli oni do nich wglądu,

            19) nie udostępniaj danych osobowych, do których dostęp powinien być ograniczony wyłącznie do upoważnionego personelu placówki, za pomocą czatu, który jest dostępny wszystkim uczestnikom lekcji on-line, lub który może być przeglądany przez nieupoważnione osoby,

            20) nie poruszaj spraw indywidualnych dotyczących poszczególnych uczniów na forum lekcji on-line,

            21) zablokuj możliwość korzystania z prywatnych czatów w trakcie lekcji.

            Zasady postępowania po zakończeniu lekcji on-line:

            1) po zakończonej lekcji wyłącz mikrofon i kamerę,

            2) upewnij się, że spotkanie on-line jest zakończone, a aplikacja do lekcji on-line zamknięta,

            3) sprawdź, czy program do telekonferencji nie działa w tle,

            4) pamiętaj o cyklicznym przeglądaniu treści udostępnianych na czatach i innych dostępnych w oprogramowaniu pod kątem ochrony danych osobowych oraz poszanowania dóbr osobistych.

          • Komunikat z Ministerstwa Edukacji i Nauki dotyczący możliwości zaszczepienia dzieci w wieku 5-11 lat przeciwko COVID-19

          • Komunikat z Ministerstwa Edukacji i Nauki dotyczący możliwości zaszczepienia dzieci w wieku 5-11 lat przeciwko COVID-19

            Uprzejmie informujemy, że Europejska Agencja Leków zarekomendowała szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. Podstawą rekomendacji były szczegółowe wyniki badań klinicznych, które przedstawił producent szczepionki - konsorcjum Pfizer/Biontech. Są to udowodnione dane naukowe świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych.

            Już od 14 grudnia 2021 r. rozpoczną się szczepienia w grupie dzieci 5-11 lat. Szczegółowe informacje dotyczące schematu szczepienia wraz z kwestionariuszem wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem dziecka w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19 znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia: https://liblink.pl/XzbZv6rA8f

            Przekazujemy także link do strony, gdzie zamieszczony jest List Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Zdrowia w sprawie szczepień dzieci w wieku 5-11 lat https://liblink.pl/H9CChL63Yx

            W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości zachęcamy do odwiedzenia https://liblink.pl/upjTHhdQo5

            Więcej informacji na temat szczepień przeciw COVID-19 można znaleźć także w:

            mediach społecznościowych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego, 

            na stronie internetowej https://liblink.pl/bc4SkpzTcT ,

            na profilu #SzczepimySię,  a także pod numerem infolinii 989.

            Z wyrazami szacunku

            Departament Wychowania i Edukacji Włączającej

            Ministerstwo Edukacji i Nauki

          • POMORZE ZACHODNIE – wsparcie psychologiczno-pedagogiczne

          • „Pomorze Zachodnie – wsparcie psychologiczno-pedagogiczne” to projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie 7.7 Wdrożenie programów wczesnego wykrywania wad rozwojowych i rehabilitacji dzieci z niepełnosprawnościami oraz zagrożonych niepełnosprawnością oraz przedsięwzięć związanych z walką i zapobieganiem COVID-19 Regionalny Program Operacyjny Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

            Gmina Recz jako strona umowy oraz Szkoła Podstawowa im. Stefana Czarnieckiego w Reczu jako beneficjent otrzymała grant w wysokości 36111,85 zł (całkowity koszt projektu 38213,60 zł) na następujące działania, które w Szkole Podstawowej w Reczu realizowane są od października 2021 r.

            W ramach zaplanowanych działań w szkole prowadzonych jest szereg działań i zajęć:

            1. Indywidualne porady prowadzone przez psychologa

            2. Indywidualne porady pedagogiczne dla uczniów klas I-IV

            3. Indywidualne porady pedagogiczne dla uczniów klas V-VIII

            4. Klub Dyskusyjny – zajęcia warsztatowe

            5. Gimnastyka – zajęcia warsztatowe

            6. Joga – zajęcia warsztatowe

            7. Gry logiczne – zajęcia warsztatowe

            8. Zajęcia rozwijające uzdolnienia wokalne – kółko wokalne

            9. Zajęcia rozwijające uzdolnienia taneczne – kółko taneczne

            10. Zajęcia rozwijające uzdolnienia instrumentalne – kółko gitarowe

            11. Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z języka polskiego dla uczniów powracających z zagranicy

            12. Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z języka angielskiego z wykorzystaniem metody CLIL

            13. Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z języka angielskiego z wykorzystaniem metod kreatywnych

            14. Zajęcia rozwijające umiejętności uczenia się z wykorzystaniem metody planu daltońskiego.

            Zaplanowane działania, które potrwają do końca roku szkolnego 2021/2022 przyczynią się do poprawy sytuacji zdrowotnej uczniów (zarówno kondycji psychicznej jak i fizycznej), która uległa pogorszeniu w okresie epidemii – jest to bowiem główny cel projektu.

            Zakładamy, że udzielone wsparcie przyczyni się do przezwyciężenia problemów związanych z radzeniem sobie ze stresem, poprawy samodyscypliny i koncentracji, pomocy w radzeniu sobie z problemami w domu rodzinnym, wzrostu samoakceptacji i motywacji do nauki, pomogą w naprawie relacji z rówieśnikami i nauczycielami, przyczynia się do wzrostu integracji między rówieśnikami, poprawią koordynację ruchową, przyczynią się do uspokojenia emocji, poprawy wad postawy i przezwyciężenia problemów z nadwagą, poprawią umiejętność komunikacji, przełamywania barier społecznych, wzmocnią kompetencje społeczne i umiejętności współpracy w grupie, a także odpowiedzialności za pracę zespołową. Projekt ma również na celu poprawę samoakceptacji poprzez inicjowanie innowacyjnych metod pracy, ciekawej formy rozwiązywania problemów, ma na celu zwiększenie zainteresowanie nauką i motywacji do nauki języków obcych, w tym zwiększenie swobody w posługiwaniu się językiem angielskim, wzrost motywacji do nauki w ciekawej formie, nauki logicznego myślenia, a tym samym wzrostu efektywności nauki.

            Bieżący harmonogram zajęć zostanie opublikowany na stronie internetowej szkoły (https://szkolarecz.edupage.org/) w zakładce o szkole/programy i projekty.

          • Zarządzenie nr 3/2021/2022 z dnia 30 listopada 2021 r.

          • Zarządzenie nr 3/2021/2022

            z dnia 30 listopada 2021 r.

            Dyrektora Szkoły Podstawowej w Reczu

            w sprawie powołania członków zespołu egzaminacyjnego oraz członków zespołów nadzorujących przebieg próbnego egzaminu ósmoklasisty w roku szkolnym 2021/2022

             

            Na podstawie art. 44zzs ust. 2 i 4 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (tekst jedn. DzU z 2015 r. poz. 2156, ze zm.) oraz § 15 ust. 1 i 3 i § 16 ust. 2 i 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 15 lipca 2020 r. w sprawie szczegółowych warunków i sposobu przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty

             

            zarządzam co następuje:

            &1

            powołuję w celu przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty w roku szkolnym 2021/2022 członków zespołu egzaminacyjnego.

             

            &2

            powołuję zespoły nadzorujące przebieg próbnego egzaminu ósmoklasisty w poszczególnych salach oraz wyznaczam przewodniczących tych zespołów (załącznik nr 1 do niniejszego Zarządzenia).

             

            &3

            jako termin przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty wyznaczam okres od 06 do 08 grudnia 2021 r (załącznik nr 2 do niniejszego Zarządzenia stanowi dokument pn. Organizacja próbnego egzaminu ósmoklasisty).

             

            &4

            Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 30 listopada 2021 r.

             

             

             

             

             

             

            Załącznik nr 1 do zarządzenia nr 3/2021/2022 dyrektora szkoły z dnia 30 listopada 2021 r.

             

            Zespoły nadzorujące:

             

            06 grudnia 2021 r. - język polski, sala nr 1 (hala sportowa)

            Przewodniczący ZN – Bernadeta Śliwińska

            Członkowie ZN – 2 lekcja – Katarzyna Delegacz, Katarzyna Hejza-Konieczna; 3 lekcja – Barbara Pokorska, Jakub Drapiński, 4 lekcja (do czasu zakończenia egzaminu) Monika Olender-Zań, Maria Romanowska

             

            07 grudnia 2021 r. - matematyka, sala nr 1 (hala sportowa)

            Przewodniczący ZN – Elżbieta Kosiło

            Członkowie ZN – 2 lekcja – Jerzy Mikuła, Grzegorz Jurkiewicz; 3 lekcja – Monika Olender-Zań, Maria Romanowska

             

            08 grudnia 2021 r. - język angielski, sala nr 1 (hala sportowa)

            Przewodniczący ZN – Bogumiła Pieciukiewicz

            Członkowie ZN – 2 lekcja – Barbara Pokorska, Jakub Drapiński, 3 lekcja – Monika Olender-Zań, Małgorzata Sawczuk

             

            08 grudnia 2021 r. - język niemiecki, sala nr 29

            Przewodniczący ZN – Jolanta Cymerman

            Członkowie ZN – 2 lekcja – Aleksandra Gryczewska; 3 lekcja - Izabela Zwolak-Cierpiał

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

            Załącznik nr 2 do Zarządzenia nr 3/2021/2022 dyrektora szkoły z dnia 30 listopada 2021 r.

             

            Organizacja próbnego egzaminu ósmoklasisty (dotyczy wyłącznie klas VIII):

             

            06 grudnia 2021 r.:

            1 lekcja – wg planu

            od godz. 8.45 uczniowie klas VIII czekają przed halą sportową na wpuszczenie na egzamin wg następującej kolejności:

            8.45 – klasa VIII A

            8.50 – klasa VIII B

            8.55 – klasa VIII C

            2-3 lekcja – próbny egzamin ósmoklasisty

            4 lekcja – do godz. 11.00-11.10 (do czasu zakończenia egzaminu) uczniowie przebywają na sali, następnie udają się do klas na zajęcia wg planu. Uczniów, którzy zakończyli prace z arkuszem egzaminacyjnym najwcześniejszej można wypuścić z sali egzaminacyjnej o godz. 10.40.

            Od 5 lekcji – wg planu

             

            07 grudnia 2021 r.:

            1 lekcja – wg planu

            o godz. 8.45 uczniowie klas VIII czekają przed halą sportową na wpuszczenie na egzamin wg następującej kolejności:

            8.45 – klasa VIII A

            8.50 – klasa VIII B

            8.55 – klasa VIII C

            2-3 lekcja – próbny egzamin ósmoklasisty

            Od 4 lekcji – wg planu

             

            08 grudnia 2021 r.:

            1 lekcja – wg planu

            o godz. 8.45 uczniowie klas VIII czekają przed hala sportową na wpuszczenie na egzamin wg następującej kolejności:

            8.45 – klasa VIII A

            8.50 – klasa VIII B

            8.55 – klasa VIII C

            Uczniowie którzy przystępują do egzaminu próbnego z języka niemieckiego udają się do sali nr 29

            2-3 lekcja – próbny egzamin ósmoklasisty

            Od 4 lekcji – wg planu

             

            Dodatkowe informacje:

            1. Obowiązuje strój apelowy

            2. Podczas egzaminu zabrania się korzystania z telefonów komórkowych (udając się na egzamin uczniowie zostawiają telefony w przydzielonej sali lekcyjnej)

            3. W czasie oczekiwania na egzamin (przed wejściem na sale egzaminacyjną i na sali egzaminacyjnej) obowiązują przepisy sanitarne (tzn. maseczki, dezynfekcja rąk, odstęp); maseczki nie obowiązują w trakcie pisania egzaminu

            4. Opieka nad uczniami - w dniu 06 grudnia 2021 r. na 4 lekcji – p. Aleksandra Gryczewska – dyżur w sali nr 27, p. Katarzyna Hejza-Konieczna – dyżur w sali nr 19 (proszę o wpisanie tematu zajęć wg rozkładu materiału)

            5. Przygotowanie pakietów egzaminacyjnych – sekretariat

            6. Odebranie pakietów egzaminacyjnych przez przewodniczących ZN najwcześniej 1 dzień przed egzaminem (pakiety pozostają w szkol e)

            6. Przygotowanie sali egzaminacyjnej – pracownicy obsługi

            7. Podczas próbnego egzaminu ósmoklasisty nie stosuje się dostosowań ujętych w komunikacie OKE (tzn. nie przedłużamy czasu egzaminu)

            8. Na arkuszach egzaminacyjnych nie wpisujemy imion i nazwisk (uczniowie wpisują wyłącznie kod i nr PESEL)

            9. Arkusze z poszczególnych przedmiotów sprawdza nauczyciel danej klasy.

            10. Wyniki w e-dzienniku wpisujemy (ocena, procentowo lub komentarz) w kategorii ocen pn. „egzamin próbny” (wynik próbnego egzaminu nie jest liczony do średniej ocen).

            11. Wyniki egzaminu w poszczególnych klasach wraz z informacją o mocnych i słabych stronach (analiza SWOT) przesyłamy dyrektorowi szkoły do dnia 14 stycznia 2022 r. Analizę proszę również przeprowadzić w klasach.

             

            Opracowania

            Maciej Gryczewski – dyrektor szkoły

          • UZUPEŁNIENIE DOKUMENTACJI Grant „PPGR”

          • UZUPEŁNIENIE DOKUMENTACJI

            Grant „PPGR” - informacja dla osób, które zgłosiły się do projektu


            Ważna informacja wyłącznie dla osób, które zgłosiły się do projektu

            Granty PPGR - wsparcie dzieci z rodzin PGR w rozwoju cyfrowym”.


            Zgodnie z otrzymaną informacją i otrzymanymi uwagami z Centrum Projektów Polska Cyfrowa – organizatora konkursu, Gmina Recz ma obowiązek zweryfikować złożone oświadczenia (zgodnie z § 4 ust. 14 Regulaminu konkursu). 

            Wobec powyższego wszystkie złożone przez Państwa oświadczeniawymagają uzupełnienia o następujące dokumenty, poświadczające:


            1) stopień pokrewieństwa w linii prostej rodziców, dziadka/babci, pradziadka/prababci pracujących niegdyś w PPGR z uczniem, wymienionym w oświadczeniu - weryfikacja poprzez: odpisy aktów stanu cywilnego tj. kopie aktów urodzenia, aktów małżeństwa z których wynikają imiona i nazwiska poszczególnych osób itp.


            2) fakt zatrudnienia krewnego w linii prostej (rodziców, dziadka/babci, pradziadka/prababci) w Państwowym Przedsiębiorstwie Gospodarki Rolnej PPGR - weryfikacja poprzez np.: zaświadczenie o zatrudnieniu w PPGR, świadectwo pracy z PPGR, legitymacje służbowe, odcinki list płac/wynagrodzeń byłych pracowników w PPGR, wszelkie dyplomy, dokumenty pochodzące z ZUS/KRUS dot. świadczeń emerytalnych lub rentownych byłych pracowników PPGR

             UWAGA! –  nie dotyczy tych osób, które już ten dokument złożyły.



            3) fakt zamieszkiwania przez ww. krewnego w miejscowości lub gminie objętej PPGR - weryfikacja poprzez np.: zaświadczenie z ZUS/KRUS, świadectwa pracy, umowy, legitymacje ubezpieczeniowe i inne dokumenty, w których jest zapis o adresie miejsca zamieszkania


            4) fakt potwierdzający zamieszkiwanie dziecka wskazanego w złożonym oświadczeniu na terenie Gminy Recz - w tym celu należy złożyć dokumenty wystawione na rodziców/opiekunów prawnych np. fakturę za media, umowę najmu itp. 

            UWAGA! - dotyczy osób nie zameldowanych a zamieszkałych na terenie Gminy Recz.


            5) zaświadczenia ze szkoły (wzór do pobrania poniżej), w której dziecko się uczy, że dziecko nie otrzymało na własność lub w drodze użyczenia, w ostatnim roku oraz roku poprzedzającym rok złożenia przedmiotowego wniosku (tj. w roku 2020 i 2021), sprzętu komputerowego zakupionego ze środków publicznych lub środków organizacji pozarządowych, lub zwrotu kosztów, lub dofinansowania zakupu tych rzeczy. 

            W przypadku uczniów klasy I szkoły średniej należy również dostarczyć zaświadczenie ze szkoły podstawowej, do której dziecko uczęszczało w ubiegłym roku szkolnym.

            UWAGA ! - nie dotyczy uczniów Szkoły Podstawowej w Reczu

             

            Uzupełnienia ww. dokumentacji wraz z pismem przewodnim (do pobrania poniżej) należy składać w nieprzekraczalnym terminie do 10 grudnia 2021 roku do godz. 15.30 w poniższy sposób:

            1)  w wersji papierowej w Urzędzie Miejskim w Reczu lub,

            2) skany dokumentów, przesłać na adres e-mail oswiata@recz.pl lub

            2) poprzez skrzynkę ePUAP /963xe1dsrw/skrytka


            Wszelkich informacji można uzyskać pod numerem telefonu 95 765 44 61 wew. 112.


            W przypadku dostarczenia kopii dokumentów należy potwierdzić ich autentyczność z oryginałem:
            - kopia musi posiadać obowiązkowo klauzulę
            „ZA ZGODNOŚĆ Z ORYGINAŁEM", klauzula ta powinna być zaopatrzona czytelnie: imieniem i nazwiskiem, datą i podpisem.

             

            UWAGA! Niedostarczenie ww. dokumentów, będzie skutkowało odrzuceniem „wniosku” o udzielenia  wsparcie dla ucznia.


            Załączniki:

            Zaświadczenie ze szkoły

            Pismo przewodnie

            Oświadczenie o wyrażeniu dobrowolnej zgody na przetwarzanie danych osobowych​​​​​​​